top of page

Інеш Кдирова

Заслужена артистка України, кандидат мистецтвознавства, доцент

Інеш Кдирова – заслужена артистка України, кандидатка мистецтвознавства, доцент, доцент кафедри «Музичне мистецтво естради», президент Асоціації діячів етнічного мистецтва України. Працює у складі комісії з питань мистецтв та культурно-мистецької освіти Ради представників корінних народів і національних меншин при Міністерстві освіти і науки України.

Кдирова Інеш Осербаївна – відомий громадський діяч у сфері міжнаціональних відносин. Пропагує своєю творчістю українську культуру й знайомить співвітчизників з етнічним мистецтвом багатонаціонального народу України, виховує патріотизм і толерантність до етнічних спільнот, виступає за національну єдність українського суспільства.


Інеш Кдирова  є Лауреатом міжнародних конкурсів "Ялта–92", "Гардемарини естради–93", "Слов’янський базар–97", "Море друзів–99". У 1997 році Інеш Кдирова представляла Україну в концертній програмі "Зірки Слов'янського базару" на Міжнародному фестивалі  мистецтв "Голос Азії" (Алмати, Республіка Казахстан). У 2022 році взяла участь у Міжнародному конкурсі під егідою НАО "Фонд Отандастар" і стала Лауреатом у номінації "Вокал" (Астана, РК).

У репертуарі Інеш Кдирової сучасні обробки народних пісень, естрадно-джазові композиції, популярні шлягери народів світу, авторські твори патріотичного та ліричного характеру. Співачка має сольні концертні програми "Симфонія любові", "Світ для двох", "Будемо жити", "Зірка Сходу". Інеш Кдирова брала участь у написанні вокальних партій рок-опер "Роксолана" Арнольда Святогорова, "Стикс" Олександра Войтовича, озвучуванні новорічних мюзиклів та вистав для дітей. Протягом багатьох років професійної діяльності за особистий внесок у розвиток національної культури та міжнаціональних відносин нагороджена державними відзнаками: Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, Грамотою Верховної Ради України, Почесною грамотою Міністерства культури України, почесними грамотами Посольства Республіки Казахстан в Україні, державних установ і громадських організацій.

Високий виконавський рівень Інеш, незвичайна душевність та артистичний дар  завоювали серця гарячих шанувальників її таланту в Україні та за її межами. Співачка з успіхом гастролює в Європі та країнах СНД, веде активну громадську та педагогічну діяльність, співпрацює з благодійними міжнародними фондами та організаціями.


Інеш Кдирова представляє багатогранну українську культуру на міжнародних форумах та науково-практичних конференціях. Вона є автором  численних наукових публікацій у фахових виданнях України та країн ЄС у сфері музичного мистецтва, збірок педагогічного репертуару для естрадних вокалістів, проводить майстер-класи на тему універсальних технік сучасного вокалу.

Викладач навчальних дисциплін: Сольний спів, Методико-виконавський аналіз педагогічного репертуару, Методика викладання фахових дисциплін,Методика роботи з вокальним ансамблем, Вокальне аранжування.

 

 

 

bottom of page